Uprawnienia SEP na pomiary elektryczne uprawnienia pomiarowe elektryczne i kontrolno-pomiarowe SEP

Uprawnienia kontrolno-pomiarowe elektryczne SEP

Uprawnienia kontrolno-pomiarowe SEP

Zapisz się już teraz na kurs na uprawnienia pomiarowe elektryczne SEP online

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Zrób uprawnienia pomiarowe SEP

Uprawnienia SEP kontrolno-pomiarowe pozwalają na wykonywanie odbiorczych oraz okresowych kontroli oraz pomiarów urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych, dlatego polecane są osobom, które pragną rozwinąć swoje umiejętności i możliwości w pracy z prądem. Szkolenie i egzamin na pomiary SEP jest całkowicie onlin, a przystąpić mogą do niego zarówno osoby, które posiadają już uprawnienia elektryczne, jak i te, które chcą je dopiero zdobyć. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat uprawnień sepowskich z pomiarami elektrycznymi, a także możliwość zapisania się na nasz certyfikowany kurs SEP G1. Jako pierwsza w Polsce firma umożliwiliśmy naszym Kursantom zdobycie uprawnień kontrono-pomiarowych całkowicie zdalnie oraz legalnie bez wychodzenia z domu. Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszej oferty G1 pomiarowej, a w przypadku dodatkowych pytań skontaktujesz się z nami jeszcze dziś.

Zespół Uprawnienia-G1.pl

Sprawdź co mówią o nas nasi klienci

Uprawnienia na pomiary elektryczne

Uprawnienia pomiarowe od podstaw

Uprawnienia pomiarowe SEP, czy tzw. uprawnienia kontrolno-pomiarowe to rodzaj uprawnień, który pozwala na wykonywanie pomiarów instalacji elektrycznej oraz uziemień za pomocą mierników przeznaczonych do tego celu zgodnie z obowiązującymi normami. Uprawnienia kontrolno-pomiarowe są częścią uprawnień elektrycznych G1, jednak ze względu na szeroki zakres uprawnień pomiarowych traktowane są one jako oddzielny kurs przygotowawczy. Zdobywanie uprawnień kontrolno-pomiarowych odbywa się na takich samych zasadach jak uprawnienia G1 zwane jako kurs elektryka. Uprawnienia kontrolno-pomiarowe SEP określane są w pozycji na wniosku egzaminacyjnym jako zakres kontrolno-pomiarowy.

Uprawnienia pomiarowe - dla kogo

Uprawnienia kontrolno-pomiarowe są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które w trakcie wykonywania swojego zawodu będą odpowiedzialne za pierwszy odbiór instalacji elektrycznej, bądź też jej okresowe kontrole oraz pomiary. Uprawnienia pomiarowe zezwalając na protokolarny odbiór instalacji sieciowej oraz odgromowej, a także na okresowe kontrole instalacji sieciowych oraz zainstalowanych urządzeń zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami.

Uprawnienia kontrolne i pomiarowe a G1

Uprawnienia G1 to tzw. uprawnienia elektryczne, które zezwalają na eksploatację oraz dozór nad urządzeniami, sieciami oraz instalacjami elektrycznymi. Uprawnienia kontrolno-pomiarowe stanowią jeden z zakresów uprawnień G1, jednak ze względu na jego obszerny zakres traktowane są jako oddzielny kurs, który przygotuje Cię do poprawnego zdania egzaminu SEP. Uprawnienia kontrolno-pomiarowe najlepiej zdać w momencie zdobywania lub odnawiania uprawnień elektrycznych G1, jednak zawsze, bez problemu, możesz rozszerzyć istniejące uprawnienia o zakres kontrolny i pomiarowy.

Jak zdobyć uprawnienia G1 pomiarowe (kontrolno-pomiarowe)

Aby zdobyć uprawnienia pomiarowe (zwane także jako uprawnienia kontrolno-pomiarowe) wystarczy zapisać się na nasz kurs online, a następnie zrealizować naszą ścieżkę nauczania, która przygotuje Cię do pozytywnego zdania egzaminu G1 z uprawnieniami w zakresie kontroli i pomiaru. W przypadku, gdy Twój egzamin SEP będzie obejmował zakres kontroli i pomiary, komisja egzaminacyjna zada Ci pytania z wymaganego przez ustawodawcę zakresu obejmującego pomiary instalacji elektrycznej i/lub odgromowej (tzw. pomiary uziemienia). Egzamin na uprawnienia G1 pomiarowe może trwać dłużej i być sam w sobie trudniejszy ze względu na odpowiedzialność jaka ciąży na osobach wykonujących odbiorcze oraz okresowe pomiary, dlatego zalecamy do zapisania się na nasz kurs online na uprawnienia pomiarowe, który przygotuje Cię do tego zadania.

Uprawnienia na pomiary elektryczne i ich ważnosć

Uprawnienia pomiary elektryczne ze względu na fakt, iż są tak naprawdę częścią uprawnieni G1, ważne są tak samo jak pozostałe uprawnienia 5 lat. W sytuacji, w której uzupełniasz swoje uprawnienia o zakres kontrolno-pomiarowy np. w momencie, gdy posiadałeś/aś wcześniej uprawnienia elektryczne, lecz bez zakresu kontrolno-pomiarowego, uprawnienia będą ważne 5 lat od momentu zdania egzaminu.

Uprawnienia kontrolno-pomiarowe SEP - cena

Na naszej stronie znajdziesz kalkulator, z którego dowiesz się ile kosztuje kurs na uprawnienia kontrolno-pomiarowe zwane także jako uprawnienia pomiarowe elektryczne SEP. Jeden zapis na nasz kurs online np. na. uprawnienia pomiarowe kosztuje zawsze 369 zł brutto, natomiast egzamin państwowy SEP kosztuje zawsze 480. Jeżeli potrzebujesz pomocy lub chcesz się z nami skontaktować, aby zapisać się na kurs na uprawnienie SEP pomiarowe to skontaktuj się z nami.

Masz pytanie? Zadaj nam je teraz!

Uprawnienia kontrolno-pomiarowe SEP FAQ

Czym są uprawnienia kontrolno-pomiarowe?

Uprawnienia kontrolno-pomiarowe pozwalają na wykonywanie pomiarów elektrycznych i uziemień. Kwalifikacje te są częścią uprawnień SEP G1, ale ze względu na szeroki zakres są one oddzielnym szkoleniem. Uprawnienia kontrolno-pomiarowe zdobywa się tak samo jak inne uprawnienia poprzez zapisanie się na kurs SEP i zdanie egzaminu państwowego. Uprawnienia pomiarowe zaznacza się na wniosku egzaminacyjnym jako zakres kontrolno-pomiarowy.

Kto może wykonywać pomiary elektryczne?

Pomiary elektryczne to uprawnienia kontrolno-pomiarowe, aby je zdobyć należy zapisać się na kurs SEP na naszej stronie i ukończyć ścieżkę nauczania. Przygotuję Cię ona do zdania egzaminu SEP G1 z pomiarami elektrycznymi. Na egzaminie państwowym zaznaczając zakres kontrolno-pomiarowy komisja kwalifikacyjna na pewno zada osobie zainteresowanej pytania z pomiarów instalacji elektrycznej i odgromowej czyli pomiarów uziemienia.

Jakie są uprawnienia SEP?

Uprawnienia SEP to kwalifikacje wymagane ustawowo dla osób, które będą lub pracują z urządzeniami elektrycznymi wytwarzającymi, przesyłającymi, przetwarzającymi i zużywającymi energię elektryczną czyli uprawnienia G1. Pracują przy urządzeniach wytwarzających, przesyłających, przetwarzających i zużywających ciepło czyli uprawnienia G2 oraz wykonują prace przy urządzeniach, sieciach i instalacjach gazowych przetwarzających, wytwarzających, przesyłających, magazynujących i zużywających paliwa gazowe.

Na co pozwala kontrola i pomiary?

Kwalifikacje kontrola i pomiary przeznaczone są dla osób, które w swojej pracy odpowiedzialne będą za odbiór instalacji elektrycznej lub przeprowadzenie kontroli oraz pomiarów. Uprawnienia kontrolno-pomiarowe pozwalają na odbiór instalacji odgromowej i sieciowej, a także na kontrole okresowe instalacji sieciowych wraz z montażem urządzeń zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami w naszym kraju. Zapisz się na kurs SEP G1 wraz z pomiarami elektrycznymi i zacznij pracę już dziś!

Uprawnienia elektryczne w zakresie kontrolno-pomiarowym zrobisz u nas całkowicie zdalnie podobnie jak inne uprawnienia SEP. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby zdobyć uprawnienia na pomiary elektryczne nie jest wymagana praktyka, a jedynie przystąpienie do certyfikowane kursu i egzaminu, który zrobisz w 100% online na naszej platformie szkoleniowej.

Pliki na pomiary elektryki

Oświadczenie o prawidłowości wykonania wewnętrznej instalacji elektrycznej

Oświadczenie o prawidłowości wykonania wewnętrznej instalacji elektrycznej

Zapisz się teraz
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania